Co to jest coaching językowy?

Coaching to pojęcie dosyć nowe. Warto je znać, tym bardziej że coaching językowy staje się coraz modniejszy, a przede wszystkim coraz bardziej potrzebny.

Czym jest więc coaching językowy?

Polega on na:

  • poznaniu historii językowej danej osoby: Jakich języków obcych się uczyła? Gdzie, jak długo, z kim, w jakim celu, z jakimi materiałami?
  • pomoc yw ustaleniu właściwej i efektywnej metody, przede wszystkim dla osób, które mają wrażenie, że próbowały już wszystkiego, ale nic nie działa;
  • zdiagnozowaniu trudności z nauką – z czego one wynikają, kiedy się pojawiają. Znalezienie przyczyn trudności z nauką;
  • sformułowaniu jasnego celu językowego;
  • ustaleniu konkretnego planu nauki i sprawdzaniu postępów;
  • zaplanowaniu procesu nauki oraz określeniu terminu realizacji celu przy uwzględnieniu preferencji danej osoby.

Podsumowując – coaching językowy polega na rozpoznaniu i pozbyciu się utartych przekonań, które uniemożliwiają nauczenie się języka obcego. Konieczne jest niekiedy wyjście ze strefy komfortu.

Coaching językowy jest często ogromną pomocą dla osób, które sądzą, że nie są w stanie nauczyć się języka obcego lub dla takich, które uczą się języka obcego już długo, ale nie widzą efektów.

Share
Magdalena Surowiec

Magdalena Surowiec

Germanistka z wykształcenia i z zamiłowania. W Niemczech mieszkałam ponad 7 lat (Północna Nadrenia-Westfalia i Nadrenia-Palatynat). Język niemiecki jest dla mnie jak drugi język ojczysty. Uczę, tłumaczę, piszę podręczniki, dokształcam się. Moje zainteresowania to języki obce, muzyka klasyczna, antyczny Egipt, literatura, dydaktyka, metodyka i przede wszystkim moja córka.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *